Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Türk Otorinolarengoloji X.Ulusal Kongresi Tutanaklar Kitabı » 1970 » Fonetik Testin Odiyolojide Pratik değeri (54 vakada inceleme)
 

Fonetik Testin Odiyolojide Pratik değeri (54 vakada inceleme)

Cura O., Günhan Ö.

Vokal odiyometrinin özel bir testi olan Lafon’un Fonetik Testi’nin hazırlanan Türkeç Kokleer ve integrasyon listeleri , 1967 de Türk ORL Cemiyeti 9. Milli Kongresinde takdim edilmişti. Şimdi burada, bu listelerin klinik değeri, örnek olarak seçilen değişik vaka grupları üzerinde tebarüz ettirilmiş ve bu testin protez uygulanması ve ekspertizdeki önemi yanında, alıcı tip işitme kayıplarının analitik tamınlanmasındaki önemli rolü belirtilmiştir.

The practical value of Phonetic Test in odiology. (A study on 54 cases)

Cura O., Günhan Ö.

Turkish cochlear and integration lists of Lafon’s Phonetic Test which is special for vocal audiometry, had been presented in teh IX. National Congress of Turk ORL society. Now, the clinical value of these lists have been pointed out on the selected different case groups. Then teh important role of this ltest have been indicated on the application of the hearing aids, legal medicine and the analysis of perceptive hearing loses.

Türk Otorinolarengoloji X.Ulusal Kongresi Tutanaklar Kitabı 87-94

Eki Medi Trio 4
Cratos Premium Hotel - Girne KKTC
3
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale