Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Türk Otolarengoloji Arşivi » 1991 » Kepçe Kulakların Düzeltilmesinde Zürih Metoduyla Sonuçlarımız
 

Kepçe Kulakların Düzeltilmesinde Zürih Metoduyla Sonuçlarımız

Ildız F.

42 kepçe kulaklı olgunun analizinde sorunun özellikle antiheliks hipoplazisi, konka hipertrofisi ve çok daha sıklıkla da her iki faktörün birlikte bulunmasından kaynaklandığı tesbit olundu. Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Kliniğinde geliştirilen kombine teknik detaylı olarak anlatıldı. Ameliyat olan olgulara ait preoperatif ve en kısası bir yıl, en uzun sürelisi de altı yıl süren postoperatif döneme ait bulgular ve sonuçlar değerlendirildi. Bu sonuçlar literatürdeki benzer çalışmalarla karşılaştırılarak, bu metodun kepçe kulak düzeltilmesi operasyonlarındaki yeri araştırıldı.

Our Results with the Zürich Method of Auriculoplasty for Protruding Ears

Ildız F.

Analysis of protruding ears shoqed that the major problems were the hypoplasia of the major problems were the hypoplasia of the antihelix, hyperthrophy of the conchae and more frequently the combination of both factors. The combined surgical approach developed in the ENT clinic of the University of Zürich was explained in detail. The preoperative findings and postoperative results (the shortest one, the longest six years) were assessed.The results of our technique were compaired with the liretature and discussed as a surgical aproach for protruding ears.

Türk Otolarengoloji Arşivi 29(1)/39-41

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale