Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Türk Otolarengoloji Arşivi » 2009 » Nazal Tip Schwannomu: Vaka Sunumu Ve Literatürlerin Kısaca Gözden Geçirilmesi
 

Nazal Tip Schwannomu: Vaka Sunumu Ve Literatürlerin Kısaca Gözden Geçirilmesi

Yorgancılar E., Meriç F., Topçu İ., Bulut F., Yıldırım M.

Bu çalışmada, nazal tip Schwannomu olgusu sunulmaktadır. Schwannomlar, Schwann hücrelerinden kaynaklanan, genellikle bening neoplazmlardır. On dört yaşındaki erkek hastada, 4 aydır burun ucunda ilerleyici şişlik şikâyeti mevcuttu. Bilgisayarlı tomografide burun tipinde yumuşak doku dansitesinde, geniş kitle imajı mevcuttu. Kitle eksternal rinoplasti yaklaşımı ile çıkarıldı ve histopatolojik olarak Schwannom tanısı konuldu. Bu yazıda nadir görülen nazal tip Schwannom olgusu sunuldu ve bu olguya istinaden Schwannomlarının patolojik ve klinik yönleri tartışıldı.

Schwannoma Of The Nasal Tip: Case Report And Short Review Of Literature

Yorgancılar E., Meriç F., Topçu İ., Bulut F., Yıldırım M.

A case of nasal tip Schwannoma is presented in this paper. Schwannoma is usually a benign neoplasm which is composed of Schwann cells. A 14-year-old boy had suffered from progressive swelling of the nasal tip over 4 months. Computed tomography showed a large soft tissue density in the nasal tip. The mass was resected using an external rhinoplasty approach, and the pathologic diagnosis was Schwannoma. Here, we present this case and discuss the clinical and pathological aspects of Schwannoma arising in the nasal tip.

Türk Otolarengoloji Arşivi 2009; 47(4):183-187

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale