Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Türk Otolarengoloji Bülteni » 1977 » Kafa Kaidesinin Gelişen ve Temporal Kemik Erozyonu Yapan Bening Tümörlerin Transaural Yolla Kombine Cerrahi Tedavisi
 

Kafa Kaidesinin Gelişen ve Temporal Kemik Erozyonu Yapan Bening Tümörlerin Transaural Yolla Kombine Cerrahi Tedavisi

Kaya S.

Kafa kaidesindeki vasküler ve nöral kökenli ve temporalin petroz parçasında erozyon yapan benign tümörlerde, transaural ve transservikal kombine yaklaşım yöntemi diğer cerrahi tekniklere göre daha emin bir yoldur. Bu yöntemle kliniğimizde ameliyat ettiğimiz hipoglosusdan gelişen ve petrol apeksine yayılan schwannomalı bir hasta sunulmuş ve erken sonuları bildirilmiştir.

Transcervica-Transaural Combined Approach in Tumors Arising from Skull Basce and Eroding Temporal Bone

Kaya S.

This paper describes a method of removal using a transcervical-transaural combined approach of tumors that arising from the skull base and eroding temporal bone. A case was reported. The operative procedure has four distinct phases. First, exposure of the skull base is carried out through the neck. The second phase is exposure of the tumor within the temporal bone. The third procedure is the removal of the tumor and the last phase is the closure of the wound. This method can be used in removal of glomus jugulare tumors and the other benign neoplasms of cranial nerves that eroding temporal bone.

Türk Otolarengoloji Bülteni 2(3)/277-288

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale