Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 1993 » Ani İşitme Kayıplarında Ürografin Tedavisi
 

Ani İşitme Kayıplarında Ürografin Tedavisi

Keser R., Aktürk T., Üstün A.

Ani işitme kaybı (AİK) spontan olarak da düzelme gösterebilen bir klinik antitedir. Bu sebeple, gerek populasyondaki gerçek sıklığı, gerekse de değişik tedavi yöntemleri ile elde edilen sonuçlar tartışmaya açık bir konu olarak devam etmektedir. Bu çalışmada, AÜTF KBB Anabilim Dalı’na AİK ile başvuran 57 olgunun klinik ve odyolojik özellikleri incelenmiş ve Urografin-Rheomakrodeks tedavisi ile elde edilen sonuçlar bildirilmiştir.

Diatrizoate Meglumin (Urografin®) in the Treatment of Sudden Deafness

Keser R., Aktürk T., Üstün A.

Sudden deafness is a clinical entity in which spontaneous recovery may occur. For that reason, both the real prevalance of the disease and the results of different types of therapeutical measures are still somehow controvertial. The clinical and a udiological findings and the treatment results of 57 cases of sudden deafness who admitted to AÜTP ENT Dep. and who were treated with Urographin and Rheomacrodex are reported with the review of the literature.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 1(1)/1-4

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale