Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 1994 » KBB ve Baş-Boyun Cerrahisinde Anestezi C- KBB-BBC Operasyonlarında Anestezi
 

KBB ve Baş-Boyun Cerrahisinde Anestezi C- KBB-BBC Operasyonlarında Anestezi

Koç C., Kocaman F., Yılmaz O., Akyol U.

Cerrahi uygulanan bölgelerin karmaşık anatomileri ve fizyolojiler, üst solunum yollarını içermesi; mikrocerrahi, endoskopi gibi cerrahi tekniklerin kullanılması Kulak Burun Boğaz – Baş ve Boyun Cerrahisi (KBB – BBC) disiplininde anestezinin önemini daha da arttırmaktadır. Bu nedenle hem anestezistin, hem de KBB-BBC uzmanının bu alandaki bilgilerini sıklıkla tazelemesi ve uyumla çalışması, bilgi alış-verişinde bulunması gerekir. Bu bölümde tek tek operasyon ve organlarda dikkat edilmesi gereken özellikler özetlenmeye çalışılmıştır.

Anesthesia of Otorhinolaryngology – Head and Neck Surgery C- Anesthesia in ORL-HNS Operations

Koç C., Kocaman F., Yılmaz O., Akyol U.

Due to the complex anatomy and physiology of the area and the special surgical techniques used in ORL-HNS anesthesia in this speciality needs special importance. Both the anesthesiologist and the otolaryngologist must work in co-operation and renew their knowledge frequently. In this part special techniques in different organs and operations in ORL-HNS will be discussed.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 2(2)/172-174

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale