Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 1994 » Larenksin Spindle Hücreli Karsinoması
 

Larenksin Spindle Hücreli Karsinoması

Esmer N., Aydın Ö., Erekul S., Anadolu Y., Akbaş Y.

Larenksin spindle hücreli karsinoması, karsinomatöz ve sarkomatöz görünümde olanların kombine olarak bulunduğu nadir görülen bir malignitedir. Lezyon larenkste genellikle infiltrasyon ve metastaz yapma yeteneği olabilen polipoid bir kitle olarak görülür. 70 yaşında bir erkek hastada görülen larenksin spindle hücreli karsinomu sunulmuştur. Olgu nedeniyle literatür taranarak spindle hücreli karsinomların klinik görünümleri, patolojik özellikleri ve tedavileri üzerinde tartışılmıştır.

Spindle Cell Carcinoma of the Larynx

Esmer N., Aydın Ö., Erekul S., Anadolu Y., Akbaş Y.

Spindle cell carcinoma of the larynx is an unusual malignancy which is histopathologicüaly composedof carcinomatous and sarcomatous appearing areas simultaneously. This lesion usually presents in the larynx as a polypoid mass with infiltrating and metastasizing capabilities. A case of spindle cell carsinoma of the larynx occuring in a 70 year old male is reported. Clinical appearence, pathological features and treatment of spindle cell carcinoma is discussed, with a rewiev of the literature.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 2(3)/239-243

Ağu 3.ERA-SUMMIT
Kiev/Ukrayna
28
2018
Eki MEDITRIO 3
Girne/KKTC
4
2018
Nis 4. İlkbahar Toplantısı
Antalya
18
2019
Haz ERA International Symposium on Asthma and Rhinitis
Sicily
13
2019
KBB Dernek   | KBB Yeterlik Kurulu   | Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale