Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 2004 » Spontan İnternal Juguler Ven Trombozu; Bir Olgu Sunumu
 

Spontan İnternal Juguler Ven Trombozu; Bir Olgu Sunumu

Kıroğlu F., Kırış M., Çankaya H., Yuca K., Etlik Ö.

Spontan internal juguler ven trombozu (IJVT) oldukça nadir, potansiyel hayatı tehdit edici, kolaylıkla gözden kaçabilen veya yanlış tanı konulabilen vasküler bir rahatsızlıktır. Bu makalede malignensi, koagülasyon bozukluğu veya herhangi bir enfeksiyon kaynağı saptanamayan, renkli doppler ultrasonografi (USG) ve manyetik rezonans inceleme (MRI) ile tanısı konulan spontan IJVT’lu bir vakayı sunuyoruz. Daha ileri tetkik ve tedavi önerilerini reddeden hastada altı ay içinde herhangi bir komplikasyon gelişmedi ve yakınmanın geçtiği belirtildi.

Spontaneous Internal Jugular Veın Thrombosıs; A Case Report

Kıroğlu F., Kırış M., Çankaya H., Yuca K., Etlik Ö.

Spontaneous internal jugular vein thrombosis (IJVT) is an extremely rare, potentially life-threatening vascular disorder that is easily overlooked or misdiagnosed. In this paper we present a patient with spontaneous internal jugular vein thrombosis diagnosed by colour doppler ultrasonography(USG) and magnetic resonance imaging (MRI). No malignancy, coagulation disorder, or any infection was demonstrable. The patient refused any intervetion and further diagnostic evaluation. Six months later symptoms and signs were diminished spontaneously.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 2004-3(4)

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale