Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 2004 » Septum Cerrhs Sonrsnd İnternal Nazal Splint İle Burun İçi Tampon Kullnmnn Östaki Tüpü Fonksynn Etkisnn Karşılştlms
 

Septum Cerrhs Sonrsnd İnternal Nazal Splint İle Burun İçi Tampon Kullnmnn Östaki Tüpü Fonksynn Etkisnn Karşılştlms

Kunt T., Kocatürk S., Yaşar M., Yıldırım A.

Septum cerrahisi sonrasında burun içi tampon uygulanan 26 hasta ile internal nazal splint uygulanan 20 hastanın preoperatif ve postoperatif östaki tüpü fonksiyonları akustik impedansmetri ile incelendi. Burun içi tampon uygulanan hastalarda istatistik olarak belirgin östaki fonksiyon bozukluğu izlendi, ancak internal nazal splint uygulanan hastalarda istatistik olarak anlamlı bir östaki fonksiyon değişikliği saptanmadı.

The Effect Of Applıcatıon Of Internal Nasal Splınt For Septoplasty On Eustachıan Tube Funtıon

Kunt T., Kocatürk S., Yaşar M., Yıldırım A.

We have investigated the preoperative and postoperative eustachian tube function of 26 patients who had nasal packing and another 20 patients who had internal nasal splint after septoplasty by acoustic impedansmetry. We have statistically observed significant eustachian tube dysfunction for nasal packing group but no statistically difference for the internal nasal splint group.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 2004-3(3)

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale