Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 2006 » Nazal Polip İle Birlikte Antrolitiazis: İki Olgu Sunumu
 

Nazal Polip İle Birlikte Antrolitiazis: İki Olgu Sunumu

Titiz A., Özcan M., Ünal A., Yılmaz F. Y.

Paranazal sinüslerde antrolit olarak adlandırılan tas olusumu nadir görülen bir patolojidir. Tanı genellikle radyolojik görüntüleme veya diğer sinonazal hastalıkların cerrahisi sırasında konulur. Antrolit büyük çoğunlukla maksiller sinüslerde görülür. Bugüne kadar 28 vaka olduğu görülmektedir. Literatürde bugüne kadar antrolit ile nazal polip varlığının olduğu herhangi bir vaka sunumuna rastlamadık. Bu yazıda antrolit ile nazal polip olusumunun birlikte görüldüğü iki vaka ilgili literatürlerin ısığında değerlendirilmistir.

Antroliths and Accompanying Nasal Polyps: Report of Two Cases

Titiz A., Özcan M., Ünal A., Yılmaz F. Y.

Formation of stones, namely “antrolith” in the paranasal sinuses is a very rare phenomenon. The diagnosis is usually made coincidentally during the radiological imaging or surgery of other sinonasal disorders. Antroliths are almost always located in the maxillary sinus. There are only 28 cases reported up to date. Up to date, there are no reports in the literature concerning the simultaneous occurrence of antroliths and nasal polyps. In this paper, two cases of antroliths with accompanying nasal polyps have been reported and the literature is reviewed.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 14/1-2-3 63-66

KBB Dernek   | KBB Yeterlik Kurulu   | Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale