Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 2006 » Baş-Boyun Bölgesinde Nadir Görülen İki Patoloji: Kimura Hastalığı ve Eozinof ili ile Birlikte Giden Anjiolenfoid..
 

Baş-Boyun Bölgesinde Nadir Görülen İki Patoloji: Kimura Hastalığı ve Eozinof ili ile Birlikte Giden Anjiolenfoid..

Muluk N. B., Atasoy P., Koçak M.

Baş-Boyun Bölgesinde Nadir Görülen İki Patoloji: Kimura Hastalığı ve Eozinof ili ile Birlikte Giden Anjiolenfoid Hiperplazi.. Kimura hastalığı ve eozinofili ile birlikte giden anjiolenfoid hiperplazi (ALHE), etyolojisi bilinmeyen ve sık görülmeyen hastalıklardır. Bu hastalıklar, klinik olarak, baş boyun bölgesinde kutanöz papül veya nodüllerle karakterizedirler. Baş boyun bölgesinde bu tarz lezyonların varlığında, ayırıcı tanıda bu patolojilerin de düşünülmesi gereklidir.

Two Pathologies Rarely Seen in the Head and Neck Region: Kimura's Disease and Kimura disease,..

Muluk N. B., Atasoy P., Koçak M.

Two Pathologies Rarely Seen in the Head and Neck Region: Kimura's Disease and Kimura disease, angiolymphoid hyperplasia with eosinophilia.. Kimura's disease and angiolymphoid hyperplasia with eosinophilia (ALHE) are an uncommon disorders of unknown aetiology. Clinically they are characterized by cutaneous papules or nodules on the head and neck The presence of these types of lesions in the head and neck, these pathologies may also be thought during the process of differential diagnoses.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 14 1-2-3 105-110

Oca Tiroidektomi & Parotidektomi
İstanbul
31
2019
Şub Meniere Hastalığı
İzmir
5
2019
Şub Olgularla Rinoloji
Ankara
18
2019
Şub Östaki tuboplasti
İstanbul
21
2019
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale