Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 2006 » Baş-Boyun Bölgesinde Nadir Görülen İki Patoloji: Kimura Hastalığı ve Eozinof ili ile Birlikte Giden Anjiolenfoid..
 

Baş-Boyun Bölgesinde Nadir Görülen İki Patoloji: Kimura Hastalığı ve Eozinof ili ile Birlikte Giden Anjiolenfoid..

Muluk N. B., Atasoy P., Koçak M.

Baş-Boyun Bölgesinde Nadir Görülen İki Patoloji: Kimura Hastalığı ve Eozinof ili ile Birlikte Giden Anjiolenfoid Hiperplazi.. Kimura hastalığı ve eozinofili ile birlikte giden anjiolenfoid hiperplazi (ALHE), etyolojisi bilinmeyen ve sık görülmeyen hastalıklardır. Bu hastalıklar, klinik olarak, baş boyun bölgesinde kutanöz papül veya nodüllerle karakterizedirler. Baş boyun bölgesinde bu tarz lezyonların varlığında, ayırıcı tanıda bu patolojilerin de düşünülmesi gereklidir.

Two Pathologies Rarely Seen in the Head and Neck Region: Kimura's Disease and Kimura disease,..

Muluk N. B., Atasoy P., Koçak M.

Two Pathologies Rarely Seen in the Head and Neck Region: Kimura's Disease and Kimura disease, angiolymphoid hyperplasia with eosinophilia.. Kimura's disease and angiolymphoid hyperplasia with eosinophilia (ALHE) are an uncommon disorders of unknown aetiology. Clinically they are characterized by cutaneous papules or nodules on the head and neck The presence of these types of lesions in the head and neck, these pathologies may also be thought during the process of differential diagnoses.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 14 1-2-3 105-110

Şub İstanbul KBB BBC Uzmanları derneği ve TKBBV Ortak Bilimsel Toplantısı
İstanbul Marriott Hotel Asia
21
2018
Mar Sistematik Makale Yazımı Eğitimi
İstanbul
10
2018
Nis 3. İLKBAHAR TOPLANTISI
Belek/Antalya
12
2018
Ağu 3.ERA-SUMMIT
Kiev/Ukrayna
28
2018
KBB Dernek   | KBB Yeterlik Kurulu   | Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale