Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 2011 » Hasta Ve Hasta Yakınları İçin Eğitim Materyali Hazırlanması; Geniz Eti Ve Bademcik Ameliyatı Geçiren Çocuklar ve..
 

Hasta Ve Hasta Yakınları İçin Eğitim Materyali Hazırlanması; Geniz Eti Ve Bademcik Ameliyatı Geçiren Çocuklar ve..

Uçak H., Kıvrak N.

Hasta Ve Hasta Yakınları İçin Eğitim Materyali Hazırlanması; Geniz Eti Ve Bademcik Ameliyatı Geçiren Çocuklar Ve Aileleri İçin Boyama Kitapçığı. Hastalıkların hasta ve ailesi için yarattığı korku ve kaygılar, hastalık hakkında bilgi sahibi olunması, hastane ortamının tanınması ve tedavi sürecine katılınması ile azalır. Adenoidektomi ve/veya tonsillektomi endikasyonu konmuş çocuk hastaların ve aileleri için hikaye dili ve çizgi resimler kullanılarak bir boyama kitapçığı oluşturulmuştur ve bu yazıda bu kitapçığın tanıtılması amaçlanmıştır.

The Paıntıng Booklet Desıgned For Chıldren Who Are Scheduled For Adenoıdectomy And/Or Tonsıllectomy Prepared.

Uçak H., Kıvrak N.

The Paıntıng Booklet Desıgned For Chıldren Who Are Scheduled For Adenoıdectomy And/Or Tonsıllectomy Prepared For The Patıents And Theır Parents The stress and anxiety of patients and their families may be reduced by informing them about the disease, hospital environment and treatment process. The object of this paper is to introduce a painting booklet designed for children who are scheduled for adenoidectomy and/or tonsillectomy prepared for the patients and their parents.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 2011-10 (2)

KBB Dernek   | KBB Yeterlik Kurulu   | Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale