Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi » 2012 » Fasiyal Sinir Felci Reanimasyonunda Statik Askılama Yöntemi
 

Fasiyal Sinir Felci Reanimasyonunda Statik Askılama Yöntemi

Kayabaşoğlu G., Güvey A., Emre E., Nacar A.

Yüz felci nedeniyle bir çok sorun yaşayan hastaların tedavilerinde bir çok algoritma mevcuttur. Medikal tedaviye cevap vermemiş hastaların tedavilerinde fasyal reanimasyon teknikleri düşünülmelidir. Statik yüz askılama yöntemleri doğru zamanlamayla ve doğru hastaya yapıldığında çok olumlu sonuçlar vaad eder. Çalışmamızda kendi hastamızdan yola çıkarak alternatif statik yüz askılama yöntemlerini derledik ve kendi uyguladığımız yöntemi tarif ettik.

Statıc Suspensıon Technıque Wıth Fascıa Lata For Facıal Nerve Paralysıs Reanımatıon

Kayabaşoğlu G., Güvey A., Emre E., Nacar A.

Facial paralysis patients often present with varied secondary problems which leads to a multitude of possible algorithms in their treatment. In cases where the patient is unresponsive to, or cannot undergo, medical treatment, facial reanimation techniques are often employed. Used in the proper situation with the proper category of patient, static facial suspension methods are extremely effective. In this report, we discuss the alternative static suspension techniques and describe our method for the successful reanimation of a facial paralysis patient.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi 2012-11 (2)

Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale