Ana Sayfa » Yayın Arşivi » Türk Otolarengoloji Arşivi » 2013 » Cilt Kaynaklı Bazoskuamoz Hücreli Karsinomun Tanısında Karşılaşılan Zorluklar: Bir Olgu Sunumu
 

Cilt Kaynaklı Bazoskuamoz Hücreli Karsinomun Tanısında Karşılaşılan Zorluklar: Bir Olgu Sunumu

Sarı M., Yumuşakhuylu A., Binnetoğlu A., Topuz F. M., Ayrancı G., Ciğercioğulları E.

Bazal hücreli karsinom, çok sık görülen nadir metastaz yapan bir cilt kanseridir. Bazoskuamoz karsinom ise çok nadir görülen agresif seyreden ve sık metastaz yapan bazal hücreli karsinomun, histolojik alt tiplerinden biridir. Bu yazıda parotis bezinde kitle ile kliniğimize başvuran; ince iğne aspirasyon biyopsisi sonucu pleomorfik adenom, patoloji sonucu ise bazoskuamoz hücreli karsinom olarak rapor edilen 60 yaşındaki, hastaya klinik yaklaşımımızı ve literatürdeki yaklaşımları sunmaktayız.

Challenges in the Diagnosis of Skin Source Basosquamous Cell Carcinoma: A Case Report

Sarı M., Yumuşakhuylu A., Binnetoğlu A., Topuz F. M., Ayrancı G., Ciğercioğulları E.

One of the most common types of skin cancer is basal cell carcinoma, which is rarely seen to metastasise. This tumour has many histological subtypes, one of which is the rarely seen basosquamous carcinoma. Basosquamous carcinoma is considered an aggressive cancer with an increased risk of metastases. We report a 60 year-old patient who presented with a mass in his parotid gland as a result of fine-needle aspiration biopsy for pleomorphic adenoma, who was diagnosed with basosquamous carcinoma.

Türk Otolarengoloji Arşivi 2013 51 94-97

Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale