Ana Sayfa : HASTA BİLGİLENDİRME : Lazer ile yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi - Yrd. Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu

Lazer ile yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi - Yrd. Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu

Lazer kırışıklıkları nasıl etkiler?
Lazer derinin en yüzeyel katmanının yenilenmesini sağlayarak yüz gençleşmesine katkıda bulunur. Derinin yüzeyel hücre tabakasının laser ile kaldırılmasının ardından vücudumuz yeni, sağlıklı ve deforme olmamış hücreler üreterek bu tabakayı yeniler. Derinin dış etkilere en çok maruz kalan ve deforme olan tabakasının yenilenmesi sayesinde yüzünüz daha parlak, daha gergin ve daha az kırışık hale gelir. Lazer ile yüz gençleştirme işlemi bazı hastalarda tek başına yeterli olabileceği gibi bazı hastalarda ameliyat gibi diğer uygulamaların bir parçası olarak uygulanabilir.

Lazer ile yüz gençleşme işlemi ne kadar sürer?
Yüzünüze ağrı duyusunu azaltmak için uygulanan kremin ardından yapılan lazer işlemi yaklaşık olarak 15-20 dakika sürmektedir.

Lazer ile yüz gençleşme işleminin avantajları nelerdir?
Yüzünde çok derin kırışıklıkları, sarkmaları veya cilt fazlalıkları olmayan, kapsamlı ve geniş bir ameliyat geçirmek istemeyen, ameliyata engel sağlık sorunları yaşayan ya da gençleşmek için ekonomik çözümler arayan hastalar için lazer ile yüz gençleştirme işlemleri avantajlıdır. Ayrıca, cerrahi bir müdahale olmadığı için iş gücü kaybına yol açmamaktadır, uygulama sonrası hemen evinize veya işyerinize dönmenize imkân sağlamaktadır.

Lazer ile yüz gençleşme işlemi sonrasındaki iyileşme süreci nasıldır?
Lazer uygulaması sonrasında yüzünüzde hafif kızarıklık ve sıcaklık hissi olabilir. Güneşte fazla kalmış gibi hissedebileceğiniz bu dönemde, doktorunuzun vereceği nemlendirici ve iyileşmeyi hızlandırıcı kremleri yüzünüze uygulamalısınız. Lazer işleminden sonra normal yaşantınıza hemen dönebilirsiniz, ancak kızarıklıklar birkaç gün sürebilir.

Lazer tedavilerinde nelere dikkat edilmelidir?
Lazer tedavisi her ne kadar bir ameliyat olarak kabul edilmese de, tam teşekküllü hastanelerde ve eğitim almış tıbbi personel tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Aksi durumda diğer tüm girişimlerde olduğu gibi risk taşıyabileceği ve sorunlar yaşanabileceği unutulmamalıdır.

Yrd.Doc.Dr.Gurkan Kayabaşoglu
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi
KBB Anabilimdalı
Sakarya
[email protected]

Şub Rinoplasti Canlı Cerrahi Kursu
Adana Şehir Hastanesi Konferans Salonu
24
2024
Mar Allerjik Rinit 2024
İstanbul
5
2024
Kullanım Şartları
 LookUs & Online Makale